art deco art deco art deco DSC00789 miami beach

First thoughts I found in my head when I saw Miami beach? Retro. Art deco. Scarface. It is my very few days here but you can straight away feel the past years, 30s or 40s to be accurate. In this period South beach was rebuilt after big hurricane. The buildings are painted in those candy pastel colors, not higher than two floors (if you don’t count the more modern part with tall apartments buildings or fancy restaurants). Even our hotel Avalon was very retro and chic. We were very happy about our stay there – the location is amazing! It is right in front of the beach, great location for morning power walks or work out at the local outdoor gym. Highly recommended  for sunrise seeing! Avoid the restaurants around loud boulevard and walk a bit further into the city centre – visit famous Lincoln street for shopping and find nice cuban food.

Most of the South beach what I remember was the beach, long, very wide, big enough to never be packed by people I would say. On those few kilometres long white sand beach you can find your spot and just relax. That’s the feeling I had from Miami beach – very calm, chilled place to be.

První myšlenky, které jsem měla, když jsem viděla Miami beach? Art deco. Film Zjizvená tvář. Jsem tu teprve pár dní ale pocit retro doby se mi pod kůži vryl okamžitě. Hlavně třicátá a čtyřicátá léta – v této době byla také Miami beach přestavěna po velkém hurikánu. Budovy jsou natřeny těmi nádherně pastelovými barvami, ne vyššími než dvě patra. Teda pokud nepočítáte nové mrakodrapy a restaurace. Dokonce i náš hotel Avalon byl velice retro. Byli jsme tu strašně spokojeni! Servis byl úžasný, lokace ještě lepší – hotel se nachází přímo naproti pláži. Úžasné pro ranní power walk nebo trénink ve zdejší venkovní posilovně. Také velice doporučuji stihnout se podívat na východ slunce! Vyhněte se restauracím okolo pláže a komerčního ruchu kolem (doopravdy potřebujete kocovinu z XXL drinku smíchaných z levné vodky a přeslazeného sirupu?) a vplujte více do centra. Kubánská kuchyně je tu skvělá (ano, pocítíte tu i vliv z nedaleké Havany). Také navštivte slavnou Lincoln street pro nákupy.

Nejvíce, co si pamatuji ze South beach, je právě ta pláž. Široká, s nádherně bílým jemným pískem, dostatečně velká na to, pojmout i o slavných Spring breaks amerických studentů, ty davy. Na několika kilometrové pláži si zajisté i Vy najdete ten svůj spot k relaxaci. To je přesně ten pocit, který jsem odsud měla – poklidné, velice zrelaxované místo!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *