TBT Bali: Food

bali restaurant and amazing chicken! amazing food in bali Those best people were with us!pizza in gili islandstasting coffee and teadrinks!bali foodbali foodbali food

Nový den a starý fotky. Teda, myslím, krásné ráno a nádherné vzpomínky na Bali:)
Dnes to bude spíš o jídle. Řeknu Vám, že na ty všechny chutě a pachy a jídlo z Bali nezapomenu. Určitě se tam chci někdy vrátit. Myslím teda do Indonesie obecně. Byli jste někdy?:) Určitě mi řekněte, budu šťastná za každou inspiraci!
Fotky jsou jen takové útržky ale snad se líbí:)

Takže na Bali jsem jasně že byla jak utržená ze řetězu. Jedla jsem sladké, slané, velké porce i malé. Rozhodně si do budoucna dám pozor se rčením “dám si to pálivý, já to ráda”:)). Na druhou stranu jsem se naučila i pár skvělých vychytávek jako na snídaňové misky (kdy rozmixujete jogurt, burákové máslo, banán a granolu dohromady a posypete kokosem, granolou či ovocem) nebo vaření ryb na milion způsobů. Taky bych si hodně rychle zvykla na to, že v restauraci si vyberu mořskou potvoru, kterou na talíři chci mít (vegetariáni prominou, labužníci chápou), kterou jasně že ten den vylovili z oceánu.

Trochu mě mrzelo, že se snaží zalíbit se i těm nejzarputilejčím puritánům a servírovat tak pokrmy jako pizzu, english breakfast nebo nějaký sendviče. Ale s tím asi nic neudělám, že?:)) Jak vidíte, pizzu jsme si dali i my, protože kocovina a Daniil. Ale byla pecková teda:)

Navštívili jsme i kávovou farmu kde jsme viděli cibetku a jak se dělá Kopi Luwak káva (mě chutná stejně krásně jako dobré espresso, jsem špatná vím), ochutnali kakaový bob ze stromu, čili papričku ze stromu, hodně dalších plodů ze stromu (a legálně vzali pár věcí domů), udělali shopping a zasponzorovali tak místní a největší atrakce pro nás byla obrovský netopýr:D. Chudák, byl nějaký nemocný a tak tam visel den a noc a oni se o něj starají.

Všem těm, kdo rádi cestují Bali jen a jen a jen doporučím. Je to nádhera. Absolutně relaxační místo kde zapomente na starosti kolem, vlastně na svět kolem, užíváte si té nádherné přírody a pláží, toho jídla a té kultury. Hodně míst je tam zatím turisty netknutých, což je ještě o mnoho více lepší. Já doopravdy doufám, že to i tak zůstane. Trochu se totiž bojím, že jednou bude každý kus země od A až po Zimbabwe zaplněnej luxusními resorty nebo hotely.

Doufám, že se Vám dnešní post líbil!!:)

New post and old pictures. I mean, new day and my food memories from Bali:) Have you ever visited Indonesia?
If yes, I would love to hear about it as I want to go there again, for sure!
Now, read and see more:) Hope that you will like it!

I will never ever forget the amazing food which we were lucky to try on Bali. I really don’t know how to describe everything, how everything is so different, the people, the mentality, the service and especially all the tastes which european people usually don’t know – or know, but in absolutely different way.
I really loved the fact that in restaurant I just chose a lobster or a fish which I wanted (of course they just got them that day from the ocean). Also next time I will be really careful with saying “I don’t mind spicy food, let’s do it!”:D. As we visited the infinity swimming pool at Ubud, we had there amazing cocktails. With dragon fruit, which was purple, not white what was usually normal for me:).

I guess there is no more necessary description for pictures below! I also learned few amazing cooking tips – for example I can’t get enough those breakfast bowls where you blend peanut butter with banana, oats and milk or yogurt together and on top add some coconut or nuts! same with dragon fruit or any other fruit, make it with granola or honey, whatever you want!

Another amazing experience was visiting coffee farm. We tried real raw cacao, saw the animal for Kopi Luwak coffee making, tasted chilli from trees (and absolutelly legaly took something home:D), saw massive bat (poor cutie pie was a bit ill so they took care about him there!) and of course bought some coffee.

To all of you, I would definitely recommend this experience as long as there is not that much tourists and still lots of untouched places to see! It is paradise on the planet Earth. I absolutely forgot about the world around, about my worries in London or anything else.. I really wish that in future we will still have so beautiful places here and would be able to keep them, to do not destroy everything.

Have a good day!

PS: The fact I was able to be there with people I love from the bottom of my heart made the whole experience even  better!!

January 21, 2016

0 comments on “TBT Bali: Food”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.