Sushi Samba

i love my white fancy jacket from zara! our menu. the food was amazing! our sushi our sushi me and you my new ring from daniil's parents! amazing background of the restaurantamazing background of the restaurantSo today’s post has been written by a year older me. Well it is what it is, I am getting old… :D Time flies so fast.. Every single time I am just saying to myself that it isn’t worth to be negative in your life, surround yourself with negativity or influence of bad people. Just being happy, do what exactly just you want and live full speed life:D I heard lately one really cool quote – that there are two days in your life about you shouldn’t care – yesterday and tomorrow:)
Anyways, like a birthday surprise Daniil took me to Sushi Samba in Heron tower. How cool was that!! I guess that you pay more for the view there but the food was amazing as well!
The outfit is not that much visible but I was wearing simple Zara top and shorts from C&A. I got those heels from Primark and for so cheap price they do their job pretty well! That adorable jacket is from Zara, my latest piece in my closet! Ok, hope you will enjoy my lightly fancy outift. :)

Tak dnešní příspěvek píši již jako pětadvacetiletá Lucka. No jo, minulé úterý jsem oslavila čtvrtstoletí. Říkám si, jak už jsem strašně stará! :D. Čas strašně letí, s každým dalším rokem si uvědomuji, že nestojí za to být v životě negativní, upínat se na to špatné. Snažím se užívat si všechno naplno, chopit se každé příležitosti a do všeho jít naplno. Poslední roky jsem se dostala na místa, o kterých by se mi ani nesnilo, potkala jsem tolik úžasných lidí.. Nicméně. Úterní noc patřila jen nám dvěma a jako překvapení mě Daniil vzal do restaurace Sushi Samba v Heron Tower. Tuším, že platíte více za ten úžasný výhled než jídlo. Ale i to bylo naprosto úžasné!!!

Outfit není moc vidět, nicméně jsem se snažila být jen lehce fancy – černý jednoduchý top mám ze Zary, šortky C&A a podpatky jsou Primark.  A jak skvělá investice to byla, za pouhých 14 liber tak pohodlné botky! A  bílé sako je můj poslední úlovek ze Zary.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *