8 weeks detox

detox

Nejsem ten typ, který drží diety. Miluju jídlo, miluju sladkosti. Někdy až moc:D. To jen tak bokem, abyste věděli můj status, se kterým jsem šla do takzvaného detoxu.
Do rukou se mi totiž dostala knížka ”Můj sladký život bez cukru”. Sarah Wilson ve své knize popisuje, jak byla ”závislá” na cukru, jak jí potom bylo a tak dále a tak dále. V knížce se dočtete spousty zajímavých informací o celém tom nízkotučném / odtučněném  průmyslu, který vládne světu, o tom, že tuky jsou pro Vás ale zdravé a že vlastně ani není vůbec špatné jíst takovou slaninu. Kniha Vás nejenže provede nejrůznějšími informacemi o potravinách a o tom, jak moc cukru obsahují (třeba plechovka coca coly má stejně gramů cukru jako plechovka jablečného džusu??) ale také Vám nabídne již zmiňovaný detoxikační osmitýdenní plán.

8 týdnů bez sladkostí?
8 týdnů bez cukru (bez medu, hořké čokolády, granoly, všech druhů ovoce nebo jen sladké limonády) pro mě bylo nejdříve nepředstavitelných. Já prostě vážně musím mít něco sladkého každý den, přinejmenším tu sladkou snídani!! :D Ale řekla jsem si, že zatnu zuby a zkusím to.

A proč?
Nikomu tuto cestu nenutím, nepřesvědčuji nikoho, že takhle je to správně.
Já se ale poslední rok necítila ve své kůži, cítila jsem, že jsem občas unavená, že po ránu nevstávám hladová tak, jak jsem dříve vstávala, že cukr vážně potřebuji každý den. A že to tak nechci. A navíc bych se ráda vrátila do své původní váhy, kterou jsem dříve měla. Řekněme, že můj životní styl se na tom prostě podepsal. Ale já to chci zpátky, tak jak jsem to měla před tím – chci mít “perfektní postavu.” Ne, nechci mít určitou konfekční velikost nebo být vyhublá na kost, jen chci být sama se sebou spokojená, mít zdravé sebevědomí a cítit se ve svém těle dobře. A na tom, podle mě, není nic špatného nebo nezdravého.

Jak na tom jsem teď ?
Takže dámy a pánové, jsem strašně hrdá, že to bude již pátý týden, co to dávám:D. Sladké mi chybělo, samozřejmě, ten první a druhý týden. Prostě psychika pracovala a já byla jak šílená, když jsem kolem sebe měla čokoládu, palačinky pro Daniila, nebo jídlo od jeho mamky. Ani nevím, co se ve mě seklo ale prostě jsem to dala. Osobně se cítím skvělě! Nehladovím přes den, netrpím večer a nemusím uždibovat z ledničky, jsem plná energie. Příjemným bonusem je mi to, že jsem trochu zeštíhlela. A navíc, což u mě byl problém, se nepřejídám.

Nebylo to vůbec jednoduché. Někdo si může říct, že je to hloupost, že cukr alespoň v ovoci potřebuju, že tohle a tamto. Mě to ale takhle vyhovuje. Určitě si občas zahřeším a dám si můj oblíbený cheesecake nebo horkou čokoládu ve Starbucksu. Určitě mi napiště, pokud máte s něčím podobným zkušenost, nebo kdybyste chtěli nějaké tipy?:) (Nejsem žádný expert, jen můžu předat osobní zkušenosti:).

Doufám, že se Vám dnešní povídací příspěvěk alesponň trochu líbil!

I am not that kind of person who lives the diet life. I love food, I love sweets, sometimes too much I would say :). It is just for your information, to introduce myself and my state of mind with which I am going to do the ”detox”.
I found through Instagram a book called “I quit sugar“. Sarah Wilson describes there that she was sugar addicted, how she felt, etc.. In the book you can find lots of interesting information about the whole low-fat industry, about fat and that it is actually healthy to eat bacon. It also gives you a lot of interesting facts about food and how much sugar some of it contains. Did you known that a can of coca cola contains the same amount of sugar as an apple juice does?
It also provides you the 8-weeks detox plan.

8 weeks without sweets?
I couldn’t imagine this. Without all those sweets, without dark chocolate, granola and honey or at least fruit!
Well, I decided to give a try anyway.

And why?
I do not push anybody into this kind of living. I am not saying it is the right and only way, but last year lately I felt so tired, I did not feel good. In the mornings I wasn’t hungry as usual, in the evenings I craved some junk food. And I decided I don’t want this. The fact about my weight was also really important for me as I would love to have my perfect body – and here I want to be really careful with this word! The perfect body doesn’t mean any size or unhealthy skinny look. It is about each of us, when we feel comfortable and confident with our body. I simply know I was leaner and felt better. So I want it again. There is nothing wrong with to feel good, hm? :)

How is it going so far?
I am so proud of myself! :D It has been 5 weeks and I am still on my track! :D Of course I missed sweets in the beginning. I would say the second week was the worst one, but now I feel great. My body is not tired, it is full of energy, but in the same time my food contains a lot of vegetable, healthy grains, unprocessed dairy, etc.. Plus, I think I lost a big of weight which is a nice bonus:)

It wasn’t easy at all. Somebody can tell me it is stupid, that we all need sugars, that this is wrong and that… You know what? I am happy this way. And it is most important for me. Of course sometimes I will have some super unhealthy treat or nice cocktail. I would be more than happy if you shared your experience with someone similar? We can maybe share some tips, some healthy recipes. :) I have to say I am not expert in this area but this book gave me a lot of interesting information to think about.

I really hope you enjoyed my post today!

December 07, 2015

0 comments on “8 weeks detox”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.