White stripes

pink asos top with white stripes, short jeans shorts and lovely sunglasses by agatha ruiz de la prada!!! pink asos top with white stripes, short jeans shorts and lovely sunglasses by agatha ruiz de la prada!!! pink asos top with white stripes, short jeans shorts and lovely sunglasses by agatha ruiz de la prada!!! pink asos top with white stripes, short jeans shorts and lovely sunglasses by agatha ruiz de la prada!!! pink asos top with white stripes, short jeans shorts and lovely sunglasses by agatha ruiz de la prada!!! pink asos top with white stripes, short jeans shorts and lovely sunglasses by agatha ruiz de la prada!!! pink asos top with white stripes, short jeans shorts and lovely sunglasses by agatha ruiz de la prada!!!Good morning to all of you!
It was amazing weekend for me. It was typical Sunday hangover day, when you don’t want to do anything else apart from having amazing food, be outside in park with your friends and just enjoying the summer vibes. It was really nice day and I spoiled  myself a bit with croissants for breakfast, ice cream for dinner. Everything burned during our wild football match where I was trying to pretend I can play. I was horrible. It was fun. :)
That day in the morning we went out for photo shoot. I love crop tops this summer! This one with white stripes is from Asos and I really love the style of it. Plus, if you want to create some difference between your hips and shoulders and have nice silhouette, this top helps a lot as it is bigger around shoulders. The shorts on pictures are so old! I bought them in Orsay, about 5 years ago. And the sunglasses – Agatha Ruiz de la Prada! I got them in Barcelona, it is something like amazing memory.
And how was your Sunday? I would love to hear!

Přeji krásné ráno všem!
Já mám za sebou skvělý den. Bylo to to líné nedělní nicnedělání, takový ten after party den. Nic jako kocovinu naštěstí neznám:) Užívali jsme si s přáteli skvělého jídla – domácí grilování, ke snídáni jsem navíc měla croiassanty s čokoládou (no co, jednou za čas, proč si nedopřát?:) a odpoledne pak jen ovoce, bubble tea a zmrzlina. To vše prokládáno sportovními aktivitami aneb Lucka se po sto letech snažila hrát fotbal. Byla jsem strašná a byla to sranda. :)
Ráno toho dne jsme se vydali udělat pár fotek. Tohle léto, jak vidno, miluju crop topy. Tenhle mám z Asosu a co je na něm perfektní je to, že díky širšímu střihu v ramenou Vám dokáže vykouzlit úžasnou ženskou siluetu! Kraťásky jsou Orsay, nedám na ně dopustit i přesto, že jim je tak pět let. Prostě věci, které mi sednou, jen tak nevyhodím. :)
Hlavně jsem teda nadšená z mých brýlí, které jsem si koupila v Barceloně. Jsou od návrhářky Agatha Ruiz de la Prada a jsou úžasné těmi barvami, mrkněte schválně na její stránky, ona to má plné barev!
A jakou Neděli jste měli Vy? Povídejte! :)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *