White feathers everywhere

white-feathers-everywhere-1white-feathers-everywhere-2 white-feathers-everywhere-3white-feathers-everywhere-5 white-feathers-everywhere-4Good morning!
I hope you have started a new week that right way. For me, it means second week on Bali.I really love this place. It is so nice, just for a while, get out of the rush of London and chill. How was your weekend? I guess, for those who still go to the school, it became busy again, right:-). Today we had quite busy day! We went for Jet Ski, did some sight seeing, visited Rock bar and infinity swimming pool close to it. So tired now!:). We also visited some temples. It is so beautiful here! During walking around I wore my blue playsuit with white feathers from Primark. Really comfortable to wear, but kind of tricky on toilet:)

Přeji krásné ráno všem:-)
Doufám, že jste do nového týdne vstoupili tím správným směrem a vše se Vám jen daří. Pro mne je tento týden již druhý zde na Bali. Jaký jste měli víkend, mimochodem? Tuším, že pro ty školou povinné již prázdniny zkončili a čeká Vás zas rušný rozvrh. Já to dnes měla taky nabité, šli jsme na naše oblíbené jet ski (půl hodina je fakt víc než dost), prohlédli pár památek, navštívili Rock bar a infinity swimming pool (nevím, jak přeložit doslovně název bazénu bez toho okraje:-)) a fotili a fotili. Jsem celkem unavená musím říct!:) Během dne jsem nosila pohodlný overal z Primarku, světle modré barvy s potiskem bílých pírek.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *