What goes around comes around

Sun is going down, love (and smell of the meat) is in the air.. Meet your friends, enjoy your evening, just chill out!

Hey, how are you?:)
Guys, today’s post won’t be that long.. I am so tired! I don’t know if I mentioned it but I am in London like an au-pair. How you got any experiences with it? Well if yes, I would love to hear from you. I can say it is really great experience!:)

But as I will finish my one year job here I am thinking that I will kind of miss that family! You know, it is a bit weird to live with the family, create some relatioship to them (especially to those three adorable kids) and then just leave. And time! It flies so fast!! You wouldn’t believe!

Anyways, sometimes even over the lovely family I wish it is friday evening and there is nothing to do!:))

Lucy, with love

top and jewellery Primark, trousers from H&M

Ahoj všem, jak je?:)
Dneska to nebude moc na dlouho… Jsem tak unavená! Nevím, jestli jsem se zmínila, ale jsem v Londýně jako au-pair. Máte s tím také nějaké zkušenosti? A jestli ano, budu moc ráda za nějaké Vaše příběhy, zkušenosti. Musím říct, že je to obrovská zkušenost!!

Ten rok strašně rychle utekl  a tohle je můj poslední měsíc. A já si uvědomila, že jsem si k těm třem dětem vytvořila vztah. A že mi vlastně budou chybět. Vůbec nelituji, že jsem se rozhodla jako au-pair vyjet. Kdybyste rádi věděli víc, napište.

s láskou, Lucie

top a bižuterie Primark, kalhoty H&M

1 4325
May 06, 2015

0 comments on “What goes around comes around”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.