W Hotel

w hotel and my new look playsuitw hotel and my new look playsuitw hotel and my new look playsuitw hotel and my new look playsuitw hotel and my new look playsuitw hotel and my new look playsuitw hotel and my new look playsuit

London: Rain. Czech republic: Rain. Autumn is here. But I am still on Bali – in my mind and with my outfits, at least:)

I wish wonderful afternoon to all of you, guys! How are you? Are you also missing that hot days, the warm evenings and sun? I would like to remind it to you by my next outfit. That day we made pictures in W hotel area. I don’t know, if you know this hotel chain but google it for sure! It is out of my price category but anyways. It looks amazing, especially the one here in Bali! I bought in sales this playsuit from New look. I use to take it for lots of parties as it can look really fancy and a bit posh with black high heels and interesting accessory in form of purse or so. Or maybe combine it with something really brightly pink, hm?:)) I love especially the color which is useable all year long – can’t wait to wear it in winter like a jumper or so!

And what’s your favourite color? Have an amazing day!
Lucie

 

Londýn hlásí déšť, v Praze podzim v plném proudu. A já jsem se svými outfity pořád na Bali. A i bych tam zůstala!

Přeji krásné odpoledne všem!:) Jak se máte? Taky Vám tak chybí léto a parné dny? Ráda bych Vám je připomněla dalším mým letním outfitem. Dnes jsme fotili v areálu W hotelu, nevím, zda-li tento řetězec hotelů znáte ale určitě si jej minimálně vygooglujte. Já jsem měla to štěstí a viděla jejich hotel v Barceloně a potom tady na Bali. Pro mě cenově moc nedostupné ale jinak – nádhera! Koupila jsem si v New Looku ve slevách tento overal a strašně ráda jej nosím na párty – stačí  zkombinovat s černými podpatky a zajímavou kabelkou (třeba jakou mám já, byť je to byl jen doplněk k vůni od Kenza:) a máte krásný outfit. Hlavně miluji tu karmínově zelenou barvu! Určitě ji vytáhnu i v zimě, ve formě roláku:)

A jaká je Vaše oblíbená barva? Přeji krásný den!
Lucie

October 07, 2015

0 comments on “W Hotel”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.