Thursday random

my party outfit for saturday!one of the best lipstick i have ever had. Loreal fix :D ebay. £1 so it was great deal! my earring from primark. accessory with a sparkle!aldo earringsh&m bracelet

I have to call my grandma, have to call my grandma.. That’s been all day on my mind. Have you got also some special relationship with some family member? I mean, obviously I like my parents, I love my sister, but my grandma is so sweet. She is really short, really cute with her super healthy lifestyle and recipes which people on protein diet can use. I haven’t seen her for ages. Ticket to Czech Republic, that’s another plan I have, another trip I am excited about :) What are your summer destinations? I wish you a wonderful summer and air conditioned workplace. Because, honestly, I would never ever expect this heat in London! Uh, but it is amazing!

My Thursday random. But a bit different because tomorrow I am out to the Netherlands, again. Again Amsterdam. I’m not sure if I will have some rest this weekend because we are going to Sensation White party!!! Can’t wait for it!!! :) Have you got any experiences with it? My outfit is ready, for ages, take a look on my new bracelet from H&M! I’m going to wear a white playsuit (Asos) so the combination will be amazing! Plus, my very favourite lipstick (Loreal) – understand, it is more like a… red fix for lips? :) But you can trust me that this one lasts for ages so don’t hesitate to wear it for a long party or put it on in the morning. You can drink, eat or whatever you like with this ”lipstick”. The earring is from Primark and the pair of earrings from Aldo. I bought the fluffy pink key chain / bag accessory on eBay, for £1:).
I wish you a very good evening!

PS: I have called my grandma. She was so happy to hear me. Me too. (That I heard her, not myself:)

 

Volat babi, zavolat už konečně tý babi.. Tohle bylo celý dnešní den v mé mysli, že musím zavolat své milované babičce. Máte také někoho pro Vás speciálního ve Vaší rodině? Samozřejmě, mám ráda rodiče, miluju nadevše svou ségru. Ale babička je babička. Ta její zdravá strava a recepty, které by mohli jíst i lidé na proteinové dietě. Je strašně malinká, ale velikého srdce a charakteru, to mi věřte. Jo, letenka do Čr, další úkol ke splnění! Jaké jsou vlastně Vaše letní destinace? Chtěla bych Vám jen popřát krásné léto. A taky pracovní zázemí s klimatizací, protože být devět hodin v pětatřiceti-stupňovém vedru není nic moc. Ale, Londýn v tomhle stylu teda miluju, to ne že ne!

Můj obvyklý čtvrtek. Ale tak trochu jinak protože zítra letíme do Amsterdamu, na Sensation White. Byli jste někdy na takovéhle party? Každopádně, outfit jsem měla vymyšlený pár vteřin poté, co jsme se rozhodli jít. Koupila jsem si na Asosu tenhle úžasný overal a nový náramek v H&M. Jinak ta jedna náušnice je z Primarku, ty normální jsou z Alda, kabelka v pozadí je Primark a to růžové chlupaté cosi, co miluji tahat na svých kabelkách, jsem koupila na eBay, za hubičku.
A rtěnka L’oreal? Tu jen doporučuji!! Jedná se spíše o něco jako fix na rty, přičemž v prvním kroku nanesete barvu a zafixujete následně tou druhou stranou, tím balsámem. Vydrží doopravdy vše, i nálet kebab stánku ve čtyři ráno.

Mějte krásný večer!!!

PS: Babičce jsem volala. A byla strašně šťastná, že mě slyší. Já také. (Že jsem slyšela ji, ne sebe:).

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *