_K3A1085 _K3A1078 _K3A1077

Every one who has got personal blog and is doing pictures with outfits probably know how hard it is to find nice wall, matching your style and your outftit. In Miami? Not big deal at all! Thanks to the art deco style of the buildings, finding colorful walls was super easy there.

Also, I have to say, I was so sweaty! It was so hot. Like a lot. Like I love heat and sun but I could not wait to get out of the skirt and just jump to the water. The skirt is from H&M, it is very easy simple and versatile piece. Combined with white crop top from  Zara and pink bra by Stella McCartney, the look looks more fun, tiny bit like a burlesque I think.

Každý, kdo má nějaký ten blog, fotí fotky, mi bude rozumět. Asi víte, jak těžké je najít pozadí pro Váš outfit, barvami slazený s vaším oblečením. V Miami to ale nebyl žádný problém – díky pastelovým barvám těch budov to bylo snadné!

Každopádně se mi ten den nechtělo fotit žádný outfit ale prostě být u vody. Občas se musím přemáhat, no. Sukni mám z H&M – velice jednoduchý a kombinovatelný kousek. Doplnila jsem jej o top ze Zary a bervnou podprsenkou od Stely McCartney – tím jsem outfit oživila a dodala mu tak takový jemný dotek burlesque.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *