Summer memories

summer_memories_9summer_memories_8summer_memories_2summer_memories_6summer_memories_4

Krásné dobré ráno!
Taky Vám všem tak chybí léto? Mě teda moc. Nejsem vůbec zimní typ, pokud netrávím volno někde na horách a nelyžuji. Ale i tak. Chci pláž a strašný horko a sluníčko!! Tak dnes postuji nějaký ten zbytek fotek z Bali. A omluvte mě, pokud příspěvek nebude mít hlavu ani patu – sleduji totiž moji oblíbenou Mamma Miu a jsem do Maryl Street straaašně zažraná!:D.

Na fotkách pózuji u W hotelu, jednoho z nejluxusnějších a nejkrásnějších resortů, co jsem kdy viděla. Na celodenní výlet na skútru jsem se oblékla vysloveně ležérně a pohodlně. Košile s pruhy, lehká a vzdušná, je ze Zary. top mám z H&M a šortky z Primarku tuším.

Jak to máte Vy? Taky Vám tak chybí léto? Nebo jste spíš zimní typ a užíváte si sněhu a mínusovejch teplot:)

Good morning!
Do you also miss summer so badly? I do. A lot. I want go to the beach, feel the summer heat, be nicely tanned.. Daniil was sorting some pictures from Bali and I found few which I didn’t post. So like reminder of that amazing holidays, to bring some sun on my mind, I share some holidays pictures with you:) As we went for all day trip on scooter I wore really comfy outfit – shirt with stripes from Zara (super creased because of my suitcase, sorry!), shorts and top from primark. Body necklace is from River Island.

There is W hotel behind me on the pictures. It is one of the most amazing resorts I’ve ever seen, so luxurious, so beautiful. I would love to stay there one day.

What about you? Do you also prefer summer than cold and freezing winter?:)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *