Sensation White

That look on whole stadiumCheers guys!our romantic sunshine on our way to AmsterdamMe and bottle of water!Whole outfit!Detail on my shoes from Primark. For that price they are so comfy and look georgeous!That look on whole stadiumThat look on whole stadium

Good evening to everybody!
So. How was your weekend? I absolutely enjoyed it. I run away from the heat of London city to even bigger heat in Netherlands. All weekend long we spent our time on a beach, near to the lake, together with my friends and my love. I also can’t forget about great shopping in the city and walking around in Enschede. I’m telling you, shopping in Holand, wherever you are, is amazing! Saturday night and Sensation White. I was so excited about this for so long time. I’ve never been on festival like this before, it was my first time! But thanks to the common interest about music which I have with Daniil, we’re going to do so much more stuffs together.
Anyways, Sensation White was great. The music was maybe way to soft, and the decoration could be better as they celebrated 15th anniversary but it was still amazing. The whole atmosphere! The energy around! If you fancy dance or house music, I can really recommend that. I was wearing my dreamy outfit – playsuit from Asos, bracelet from H&M and shoes? I bought them in last minute in Primark. 5 pounds, if you’re asking. I really didn’t want to wear my favourite pair of shoes into the middle of the jungle:).

Do you want to enjoy the atmosphere of that place? Here is the official video!

Krásný podvečer všem!

Jaký jste měli víkend? Já si ho asbolutně užila. Utekla jsem před vedrem do Holandska, tedy do ještě většího vedra. Celé dva dny jsem strávila venku u jezera s partou přátel a mým nejdražším anebo procházkou a nákupy po Enschede. Holandsko je prostě na hadry nejlepší, to Vám pořád říkám. Sobotní večer a Sensation White! Já se na tu akci tak strašně těšila. Nikdy jsem nebyla na něčem podobném, byl to můj první velký taneční festival a díky tomu, že hudba je společným zájmem mým i Daniilovým, čeká nás toho ještě spousta.
Nicméně, Sensation White bylo skvělé. Občas ta hudba na mě byla až moc soft, a s výzdobu, na to, že to bylo 15ti leté výročí, se také moc nenamáhali, ale jinak to bylo úžasné. Ta atmosféra! Energie kolem se dala krájet. Pokud jste na taneční hudbu, vřele Vám tohle doporučuji! Já měla na sobě můj vysněný outfit aneb overal z Asosu, náramek z H&M a boty? Za pět Euro v Primarku přátelé. Protože na akci tohoto typu, kde alkohol teče doslova proudem a nikdy nevíte, do čeho šlápnete, prostě drahé nebo oblíbené botky riskovat nebudu:).

PS: Pokud chcete nasát atmosféru a vidět nějaké video v dobré kvalitě, zde je odkaz na oficiální stránky.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *