Scotch&Soda bomber jacket

whole outfit - my flower print scotch-soda bomber jacket, primark top, c&a shorts and nike shoes!whole outfit - my flower print scotch-soda bomber jacket, primark top, c&a shorts and nike shoes!whole outfit - my flower print scotch-soda bomber jacket, primark top, c&a shorts and nike shoes!whole outfit - my flower print scotch-soda bomber jacket, primark top, c&a shorts and nike shoes!whole outfit - my flower print scotch-soda bomber jacket, primark top, c&a shorts and nike shoes!Details on my nails - I got this trend from Angelica Blick!Daniil and me.. So happy with this guy...

Hi to everybody!
This is so typical weather in London. I decided to make some pictures of outfit and it was rainy. Anyways, in those moments when it was better or without any rain, we did quickly some pictures:).
I bought this flower – print bomber jacket a while ago on Scotch&Soda website. It was in really good deal, almost half price. Anyways, check the website, I love Dutch fashion and brands so definitely take a look there!:) My salmon – pink top is from Primark and shorts.. Hmm, I have them for ages but is is from C&A I think?:)

So that’s all for now, I woke up really early today becaus first – we have our first year anniversary together with Daniil!:) And then, we are going to the exhbition of Alexander McQueen!!! Can’t wait for it!

Dobré ráno:)
V Londýně bylo včera typicky londýnské počasí. To znamená deštivo. To znamenalo nefotit žádné outfity. To znamenalo, že jsem celkem mrzla v těch kratičkých šortkách a každou chvíli, co nepršelo jsme fotili a fotili. No, doufám, že Vy jste měli lepší počasí. Chci Vás jen seznámit s tímto úžasným bomberem, který jsem si pořídila od značky Scotch&Soda. Zachytila jsem jej ve slevách asi o polovinu levnější! Určitě na jejich stránky koukněte.. No víte jak, já a holandská móda, to je moje. Top mám potom z Primarku a kraťásky z C&A. Cenové kontrasty, taky moje. Ale aspoň vidíte, že k velké parádě nepotřebujete peníze anebo stačí jen jeden výrazný kousek, který tvoří celý outfit.

Každopádně to je pro teď vše! Dnes máme velký den, slavím s Daniilem rok výročí a tak si uděláme pěkný den, přesně tak, jak si to umíme my dva zařídit. Čeká nás Alexander McQueen výstava, večeře doma a kino. Původně jsem chtěla tu kachnu k večeři péct sama ale… Jsem líná.:) A naproti mají asi 5 restaurací, kde si jí můžeme koupit, krásnou, glazovanou.. Uaa, mám hlad:D. Mějte pěkný den a já se zas ozvu!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *