Print combinations

prints

Jak ozvláštnit outfit, když nerady doplňky, šperky či nápadné kabelky? Co takhle zkusit namixovat si různé materiály a potisky v jednom outfitu? Nebojte se kombinovat!
Mám ráda jednoduchý styl ale občas je to trochu nuda. A tak ráda experimentuji právě s nejrůznějšími kombinacemi materiálů a printů dohromady – můžete tak objevit zcela nové možnosti svého šatníku.
Je tu jen zde několik základních pravidel, jak kombinovat. Díky nim outfit nebude působit přeplácaně ale naopak – velice sofistikovaně a rafinovaně.

How to make your outfit more interesting if you don’t like any accessories or too obvious bags and jewellery? Try to combine prints and different fabrications. This way you can get even more from your wardrobe.
Just few rules before we start our print combo game, to have sophisticated and great looking outfit!

print print

Ze začátku můžete začít jednoduše a začlenit do jedné barvy jeden potisk. Pamatujte že drobnější vzory opticky zmenšují, velké pruhy nebo květy naopak budou více vidět.

Ok, for start you can simply add one print to one color. Remember, small prints make you look petite and are good for shorter girls, against big floral fabrics good for tall ones.

boho mix print navy blue print combo

Mixujte v tónech. Je jednodušší nakombinovat růžové pruhované kraťásky s květovaným růžovým topem než riskovat jinou barvu.

Mix in tones. Go for that pinky striped shorts with blush floral print blouse!

mixing pastel tones

Také zachovejte stejnou skupinu barev – pastelové barvy k pastelovým, zemité k zemitým. Jednoduchá kombinace je černá a bílá – popřípadě oživit třetí barvou, která zůstane jednolitá beze vzoru.

Keep also the same group of colors – pastel with pastel, nude colors with nude ones. Easy combo is black&white where you can break it adding one more solid color.

Pokud mixujete více printů (osobně volím tak dva), zvolte jeden menší a jeden větší. Vzory se tak nebudou zbytečně rušit a vyniknou. Platí pravidlo 60-30-10, kdy největší číslo patří největší části oděvu. Třeba maxisukně s velkými květinami, top s drobnějšími kvítky a krátké sako potom s mikro pruhy.

Now, if you mix more like two prints, take one smaller than the other one. They will give to each other ”space to shine”:). Also, the biggest print use for biggest piece of your outfit.

Také velice ráda mixuji například stejnou barvu topu a bot (nebo kabelky), přičemž kalhoty anebo sukni volím jinak.

I also love combination of the same color top and shoes, the skirt / trousers are then different!

 spectrum

Jakou malou pomůcku jsem přihodila toto spektrum barev, přičemž každá barva má svou ”protibarvu”, čímž myslím že každou barvu můžete kombinovat s barvou která je oproti.. Ehm, raděj zkoukněte to spektrum, zamotávám se:)

As a small help you can use this color spectrum where basically each color has got its opposite color.. Hm, you better look in the circle:D.

Berte proužky jako jednolitou neutrální barvu. Teda, pokud to jsou jednoduché pastelové pruhy, potom je tak berte a kombinujte s něčím odvážnějším.

Treat stripes like neutral. It is easy to combine something with and vertical ones make you look slimmer. (My mirror says).

animal

Kombinujte zvířecí vzory. Strašně se mi líbí leopardí vzor. A se zebřími pruhy dohromady může vypadat vážně cool! Jen opatrně:)

You can even put together animal prints. Just careful here:)

Pamatujte, že móda je zábava, musí vyjadřovat Vaši osobnost a Váš styl, ne kopírovat masy. Snad se Vám dnešní článek moc líbil a příště to bude v obdobném duchu ale více o barvách!:)
Mějte parádní den, Vaše Lucie

Remember, that fashion is fun and has to show your personality, express your style, not copy mainstream. I hope you liked today’s post and see you next time!:)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *