Pink is my color

proper summer look with fluffy earrings by river island! crop top is from asos, shorts from primark proper summer look with fluffy earrings by river island! crop top is from asos, shorts from primark proper summer look with fluffy earrings by river island! crop top is from asos, shorts from primark proper summer look with fluffy earrings by river island! crop top is from asos, shorts from primark proper summer look with fluffy earrings by river island! crop top is from asos, shorts from primark proper summer look with fluffy earrings by river island! crop top is from asos, shorts from primark

I used to listen that thanks to my favourite color (what is pink obviously) I look like a Barbie doll. Now? Whatever! I love that color and I want to wear it whenever I want. Today is mainly about my pink earrings from River Island, they are so amazing! So fluffy and pink and cute and.. Ok, maybe like for Barbie. Let’s say it is just my style as earrings are my most favourite accessory at all. And I love exactly pieces like this – extraordinary outstanding pieces. Together with earrings I wear top from Asos and shorts from Primark. That earrings just need something simple. Easy hair, plain outfit. So, do you like them? :)

Jako mladší jsem dlouho poslouchala, že vypadám s tou růžovou jak panenka Barbie a že je to moc. Nikde jsem taky moc neříkala, že je to moje nejoblíbenější barva. A víte co? Teď je mi to úplně jedno:). Já tu barvu prostě miluji a nosit jí budu. Dneska je to opravdu pecka, podívejte, jaké nádherné a trochu ujeté náušnice jsem si našla v River Islandu!!! Co se týče doplňků, náušnice nejrůznějších tvarů, velikostí a barev jsou moje. Tyhle miluju. Pokud i Vy vlastníte něco takového, chce to určitě zkombinovat s jednoduchým účesem a ne tak nápadným outfitem. Ty náušnice potřebují vyniknout, mít své vlastní sólo. A že si ho zaslouží! Co na ně říkáte? :)
Jak říkám, hodí se k nim jednoduchý outfit jako mám já – takzavný crop top z Asosu, šortky za kačku z Primarku. A jde se :).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *