People will stare. Make it worth their while.

People will stare. Make it worth their while.People will stare. Make it worth their while.People will stare. Make it worth their while.People will stare. Make it worth their while.People will stare. Make it worth their while.

So yesterday it was really photoshoot in a last minute, before it started rain. So lucky!!
I wish you beautiful morning from greyish London. It is half six and I have to wake up. I am literally not a morning person. I hope you have the comfort to sleep a bit longer! Anyways I can’t believe it is Friday again. Time flies. Any plans??:)
Yesterday we took pictures at Westminster area. It is so cool there as there are lots of office buildings with amazing light. And I felt so good in this outfit! You know that feeling, that you love to wear nice clothes but once something really fits you, you just feel sooo damn good in it!:).

I wear this knitwear vest by Promod, shirt by Zara basic, jeans Oxxo. And, shoes, as you could of mention, River Island, my favourite:).

Tak včera to bylo jen tak tak abychom stihli nafotit outfit a utéct před deštěm!
Přeji krásné a šedivé ráno z Londýna. Je půl šesté ráno a já vstávám do práce. Vážně nejsem ranní typ, doufám, že Vy máte ten luxus dopřát si více spánku. Každopádně nevěřím, že je zas víkend! Máte nějaké plány?:)

Včera jsme fotili okolo Westminsteru, kde je dost kancelářských budov se skvělým designem a světlem pro fotky. Cítila jsem se tak dobře v tomto outfitu! Znáte ten pocit, že se rády oblékate, parádíte, ale občas, občas je Vám v něčem tak strašně pohodlně a prostě se v tom… cítíte!:)

Pletenou vestu mám z Promod, košile je Zara a džíny Oxxo. Botky, jak je Vám asi známo protože je tahám pořád, River Island:).

Mimochodem – citát z názvu článku ”People will stare. Make it worth their while.” znamená volně v překladu:
Lidé budou zírat. Nechte je si tu chvíli užít. A je to pravda. Občas jsem ještě dost nesvá při focení na veřejnosti ale říkám si: ”Tak co, ať si koukaj!!!:D”

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *