New look playsuit

My playsuit from New Look! The bag from Storm fits so good to it. don't you think?:)My playsuit from New Look! The bag from Storm fits so good to it. don't you think?:)My playsuit from New Look! The bag from Storm fits so good to it. don't you think?:)My playsuit from New Look! The bag from Storm fits so good to it. don't you think?:)6detail on my new look playsuit!

Good morning to everybody!
It is just 5:30am and I’m getting ready to leave to the work. I really hope that you can still stay in a bed because this early alarm is killing me! Do you also hate to wake up so early?:)
Apart from this, weather outside is amazing, Queensway is waking up, you can hear tiny bit of traffic on streets, feel the typical smell (of local kebab) and enjoy the warm background (from underground firstly). But I love it here, honestly. I love the cold / ready to be hot weather, nicely shining sun behind Hyde park..

Today’s outfit is my favourite playsuit from New Look! I love that brand. The playsuit is really comfortable, it is generally my favourite piece of clothes – it makes your legs look longer and can create weist (if you don’t have any like me:) My extravagant bag is by Storm. It’s been mine quite long time… Let’s say 5 years for sure? And it still looks amazing!

Takže dobré ráno všem!
Je teprve půl šesté ráno a já se plížím z postele. Nemám zrovna v oblibě vstávat v tuhle nekřesťanskou hodinu. Máte to také podobně? Ale jinak je to úžasné ráno. Queensway se pomalu probouzí k životu, ve vzduchu visí nastávající horko (a to nemluvím o metru), je zde ten typický pouliční pach (kebab stánek apod.) a doprava na ulicích začíná houstnout. I přesto ale tuto část miluji. Ty první paprsky slunce nad Hyde parkem, a tak.. Mě stačí málo:).

Dnešní outfit je můj oblíbený overal z New Look. Tu značku mám moc ráda. Za levný peníz tam seženete bezva trendy kousky, ve slevě jsem koupila zrovna tenhle, který mám na fotkách. Výhodou overalu je, že Vám vykouzlí neskutečně dlouhé nohy a pokud nemáte pas, tak jako já, on jej za Vás vytvoří:). A ta kabelka? Hm, sto let má chudinka stařičká, Storm značky mimochodem. No to zas ne, ale tahám jí od střední a to těch pět let je. A pořád ji miluji, zažila a přežila hodně:).

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *