New camera

My top from Scotch and Soda - amazing shop in Netherlands!!!Detail on Scotch and Soda top and my really comfy shorts from H&MMy hair doesn't listen at all.

Let me introduce you our new baby – we have got new camera. Its name is Canon 5ds.  I am so lucky and so happy, that I have the ability to make pictures with something so amazing! As you can see, yesterday we went for photo shoot. And it went quite well! I mean, I have got so many things to learn! Especially my posing and face into the camera, because, honestly, from 166 pictures, I am able to use just those few. Well, everybody has to start somewhere right. Anyways. This is really simple combination for weekend walk, chill outside. The top is from Maison Scotch and shorts by H&M. It is really comfortable and cozy, nothing more to say about!

I wish you wonderful day!

Lucie

Dovolte mi představit mojí novou parádu a úžasného společníka v jednom. Pořídili jsme si s Daniilem nový fotoaparát a je to teda vážně pecka. S tím perfektním zaostřením mám pocit, že realita je hezčí než ve skutečnosti. Včera jsme se vypravili fotit můj outfit, po sto letech, já vím. Doufám, že si zas najedu na svůj pravidelný režim v přidávání příspěvků, nějak mám v tom úžasném počasí a za neustálého cestování problém psát doma články.
Na fotkách vidíte něco z mého nákupu v Amsterdamu – top Maison Scotch a šortky z H&M, které mám teda z Londýna.

Mějte perfektní den!

Lucie

 

July 22, 2015

0 comments on “New camera”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.