Morning dilemma

White Zara jacket, River Island crop top and GAP trousersWhite Zara jacket, River Island crop top and GAP trousers White Zara jacket, River Island crop top and GAP trousers White Zara jacket, River Island crop top and GAP trousers White Zara jacket, River Island crop top and GAP trousers

 

Dnes ráno jsem měla dilemma: Venku se udělalo strašně krásně ale mě se tak strašně nechtělo vstávat z postele od Daniila:D. Asi to zní hloupě, ale tyhle rána mám s ním úplně nejraděj. Hlavně když se rozednívá tak brzy a Vás probudí ty hřejivé sluneční paprsky. No musela jsem, povinnosti volaly:)

Takže nejdřív doktor (jsem v cajku), potom boot camp (největší pecka, jsem tak strašně ráda, že jsem zpátky ve fitku a chodím na lekce!) a později se den stával ještě více příjemným – focení outfitu, psání článků, vymýšlení nápadů na blog. Design bych tu měnila tak stokrát denně, tak moc jsem nerozhodná:D Ještě, že mám Daniila:)

A jak se Vám líbí dnešní outfit? Zkombinovala jsem ležérní lněné kalhoty s béžovým topem ke krku a doplnila o prodloužené sako. Již jste si všimli, že můj styl je celkem minimalistický, tak doufám, že se líbí:)
Jaký je Váš pátek?:)

Today’s morning I had a dilemma: The weather outside was so beautiful but I really didn’t want to get out of the bed, leave Daniil! Sounds silly, right?:) But I love those mornings. Especially when the sunrise is so early and it is the sunshine what wakes you up. Well, I had to wake up, call of duties.

So first doctor (I’m doing really well, thanks), then boot camp in a gym (amazing, it is such a great feeling to be slowly back in shape) and then the day went just better and better – doing my blog post, thinking about new ideas, etc. Honestly, I would change something about the design here every single day, I am such a bad in making decisions! Thanks God I have Daniil.

How do you like this outfit? I combined casual linen trousers with turtle neck sleeveless top and white jacket. Simply, as my style is, what you have probably mentioned anyways.
And how is your friday?:)

March 19, 2016

0 comments on “Morning dilemma”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.