Let’s take a stroll around the city

stroll in levis shorts and berschka top stroll in levis shorts and berschka top stroll in levis shorts and berschka top

Nebudu Vám lhát. Dneska se mi vůbec nechtělo dělat nějaký outfit nebo vůbec se hnout. Cítila jsem se nepříjemně přejedená, trochu opilá (Než začnete nadávat – po měsících super zdravé stravy  jsem měla velkou porci chleba a pivo k obědu když jsem dělala Daniilovi burgery. obojí mělo za následek stav ne zrovna střízlivý a nepříjemně přejedený. To kvůli tomu čerstvému teplému chlebu) a vyčítala jsem si to.

Taky máte takové dny?
Jelikož fakt nemám ráda negativitu lidí kolem, tak i já se s každou mou špatnou náladou snažím něco dělat ihned, jakmile mě to přepadne. Jsem strašně ráda, že mám Daniila, který mě neskutečně pomáhá (spíš má svatou trpělivost) a stojí při mě.
Takže jsem si přestala cokoliv vyčítat, fňukat a spíš si řekla, kam až jsem se dostala, co všechno jsem dokázala a že jsem přece velká holka. A ty nebrečej. Ne, ty nefňukaj. A Vy to udělejte taky a buďte na sebe sakra pyšný, za každej malej krůček, kterej pro sebe děláte. (Samozřejmě se nezapomeňte nějak odměňovat)
Takže Vám chci popřát hezký zbytek Neděle a poslat veeelkou porci pozitivní energie! :)

I’m not gonna lie. Today I did not want to do anything, neither outfit or some pictures. I felt very uncomfortable, over feeded and tipsy (before you start complaining – after months of eating super healthy no carb diet I had a very big portion of bread what made me so full and a beer for lunch what made me so tipsy.) and I felt guilty.
Do you also have days like these?
And because I really dislike people with negative attitude, even I, when I have bad mood, start to do something about that immediately. I am really happy that I have Daniil by my side (and who is so damn patient with me:D).
So I stopped feeling guilty and complaining and said to myself what everything I’ve done so far, how good I train lately and.. that I am big girl. And these don’t cry. And you should do it as well, be proud of everything you’ve done or the steps you did towards your dreams. And don’t forget to treat yourself for it:)

Yesterday we just took a stroll around the city, walk around Waterloo and Embankment, rent bicycles and enjoy day off. I was wearing my new Levis shorts and beautiful top from Berschka!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *