mango top, zara crop top, asos shorts mango top, zara crop top, asos shorts mango top, zara crop top, asos shorts

For long time, I was trying to put myself into the “fashion” blogging group. I was doing my best to do not put on blog so much food posts or recipes, concentrate on the fashion field only..But you know what, screw these groups and dividing. I love cooking super healthy and I would even more love to share this with you as well. So I hope you won’t be disappointed to see here from time to time some food posts or so! (Soon, you’ll find here some of mine kitchen hacks – how to save money and drink and eat healthier.)

As you can see, today’s post is about outfit – sunset in Hyde park was beautiful yesterday. I combined crop top from Zara and used unbuttoned shirt by Mango over the top. The bottom is from Asos. I also bought this bracelet in Primark, for summer accessories they are really good!
We also tried more romantic style pictures today so I hope you like them.

Dlouho jsem se snažila sama sebe škatulkovat do skupiny “fashion” bloggerů. Zajímat se jen o módu a trendy. Nemůžu si ale pomoct – miliuji zdravý životní styl a ještě více ráda miluji někomu předávat tipy, rady, zkušenosti. Tak se na mě nezlobte, pokud tu čas od času objevíte nemódní příspěvek (a těšte se, že brzy tu najdete pár z mých kuchyňských tipů).

Ale dneska je to o outfitu. Zvolila jsem bílou kombinaci crop topu ze Zary a šortky z Asosu, navrch jsem dala nedopnutou košili bez rukávů z Manga. Na rukou mám prstýnek z H&M a náramek z Primarku – na letní bižuterii je super!

Join the Conversation

2 Comments

  1. Ahoj, moc pěkný článek:) Také by mě nebavilo psát články jen o modě.
    Asi je trapné, že to nevím, ale potřebuju radu. Jak máš napravo v postranním sloupci ty nápisy např. latest posts, search on my site a tak. Tak jak to máš krásně podtržené. Jak jsi to udělala? Myslím to podtrhnutí:D Na Bloggeru jsem zkoušela všechny možné způsoby a nepřišla jsem na to jak to udělat. Omlouvám se, že obtěžuju, ale stačí když mi dáš třeba jen malou radu. Kdyžtak mi napiš na e-mail. Děkuju, Marika.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *