Leopard print is always good idea

blank nyc shorts, leopard print sunglasses blank nyc shorts, leopard print sunglasses blank nyc shorts, leopard print sunglasses blank nyc shorts, leopard print sunglasses

Tak dlouho jsem pokukovala po slunečních brýlích Céline, až se je nakonec rozhodla nekoupit:). Jednak jsem ušetřila peníze, jednak jsem prostě objevila tyhle úžasné, s leopardím potiskem! Není žádné překvapení, že jsem je našla v River Islandu:). Jak to máte Vy, rády zainvestujete do dražších slunečních brýlích, nebo vlastně i celkově – do dražších kousků ve Vašem šatníku? Nebo spíš nakupujete hromady oblečení v cenově dostupnějších obchodech?:)

Pondělní den byl opravdu vyvedený. Myslím že Ti z nás, kteří pracují s lidmi a občas i ve velkém stresu, umí den volna řádně ocenit!:D Takže já strávila den venku, pročítáním magazínů a a sledováním seriálů. Navečer, kdy se Daniil vrátil z práce, jsme si udělali piknik v parku. Bylo to super.

Co říkáte outfitu? Miluju tyhle krátké topy! Pro tohle léto je to můj objev č.1! (to asi kecám blbosti ale mám je fakt ráda). Spolu s denimovými kraťásky značky Blank NYC tvoří velice pohodlnou kombinaci, oživenou brýlemi s leopardím printem. Miluji výrazné náušnice, tyhle mám z H&M. Celkově dotváří tu festivalovou atmosféru outfitu!

So I was looking at Céline sunglasses so long that I have decided to do not buy it in the end. Well, first of all, I found these amazing sunglasses in River Island and then – I saved up so much money! I love the leopard print. What about you, do you invest into those expensive pieces like sunglasses etc? Or do you rather buy lots of stuff in more affordable shops?

Monday was amazing day. I think all of us who work in retail can highly appreciate a day off:D So I spent my day outside, enjoying the sun and time on my own. Later after work Daniil joined me and we have nice dinner in Hyde Park. It was great! Can just recommend against stress, just chill out:).

What do you think about my outfit? I love crop tops this summer! Together with denim shorts it is creating such a cool combination, wearable everywhere. With feathers earrings from H&M and leopard print sunglasses you might take it to a festival as well:). Top is from Zara, shorts are label Blank NYC.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *