Kuta Beach

first row for sunset watching in my H&M top, necklace same brand and super cheap shorts from primarkfirst row for sunset watching in my H&M top, necklace same brand and super cheap shorts from primarkfirst row for sunset watching in my H&M top, necklace same brand and super cheap shorts from primarkfirst row for sunset watching in my H&M top, necklace same brand and super cheap shorts from primarkfirst row for sunset watching in my H&M top, necklace same brand and super cheap shorts from primarkfirst row for sunset watching in my H&M top, necklace same brand and super cheap shorts from primark

First day on beach, yaay!
I would love to live somewhere close to the ocean.. The sound of the waves, clear water coming out on beach, watching sunrise.
So for few days we are staying in Kuta, south part of Bali. I found almost all of my outfits are wrinckled so I have to find out any solution, to show here even more fancy dresses!:)
First evening after dinner we went for a walk. The sun is going down here at six o’clock! SO weird, right?:) In very last minute I bought in Primark those shorts. They are just so comfortable! Also wear H&M simple orange top… Seems I love orange this summer:) The necklace is same the same brand.
I really hope you are having wonderful day and will enjoy my pictures. Soon will be here more!

Lucie

První den na pláži!
Strašně ráda bych jednou žila poblíž oceánu.. Ty zvuky vln narážejících na skály, nekonečně dlouhá pláž, západy slunce a plážové párty..Hm, zpátky k realitě:) Bali je úžasné, první tři dny jsme v jižní části zvané Kuta. Je to rušnější část Bali, s plážemi pro surfování, obchody pro nákupy a restauracemi všech druhů. Já se vždy stratvuji místním jídlem, strašně mě tak mrzí, že tu narazíte na řetězce jako McDonald či Starbucks.
Co se mi také stalo – zjistila jsem, že po 18ti hodinovém letu jsou mé šaty doopravdy pomačkané. Musím najít nějaké řešení (jasně, žehličku asi) abych tu mohla prezentovat i hezčí outfity. Proto jsem první večer, kdy jsme po vydatné večeři šli na procházku, zvolila jednoduchou kombinaci šortek z Primarku a tílka a náhrdelníku z H&M. Tak doufám, že i přes jednoduchost se outfit líbí.
Já Vám všem přeji nádherný večer a brzy se zas určitě ozvu!

Lucie

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *