Have an amazing day, everybody!
Last weekend was amazing weather here, in London… So sunny and nice! I love spending my time outside, especially here, in Hyde park. The sun just gives you some much energy, don’t you think?

Today’s outfit is my favourite one – plain white shirt put in simple light jeggins – both from Primark. You know guys, from the start I didn’t like this brand. Especially the store on Oxford circus, every single time crowded by so many people, tourists especially! Oh.. But then I’ve founded pretty cool and great – they’ve got there really cheap stuffs (be careful with quality) which you can combine so much. Btw – those jeggins, I’ve ripped them by myself, ehm, to make it a bit extraordinary?:)
Not just for weekend I wear my new UGG shoes – I got them for Christmas and I can say it is so comfortable and warm!
I will definitely wear it even over summer, haha, can’t wait to show you outfits with it!
What about your plans guys, for next weekend? I would be happy to hear from you some tips for places to go in London!

Přeji Vám všem krásný den!
Minulý víkend byl tady v Londýně úžasný, jarní a tak slunečný! Miluju být v těchto dnech venku, hlavně se motat tady, kolem Hyde parku.. To počasí Vám prostě dodá tolik energie, nemyslíte?:)

Dnešní outfit je můj oblíbený – jednoduchá bílá košile a jeggins – obojí z Primarku. Víte, dlouho jsem tenhle obchod neměla ráda, hlavně pobočku na Oxford circus, kde je pořád plno lidí. Ale pak jsem tomu přišla na chuť. Když si dáte pozor na kvalitu těch věcí, objevíte tam úžasné kousky, strašně dobře kombinovatelné! Mimochodem – džíny jsem si párala sama:)
A boty – pořád teď tahám UGGy které jsem dostala k Vánocům. Jsou neuvěřitelně pohodlné a nositelné každý den – jen moc nekamarádí s deštěm.
Hmm, jaké jsou Vaše plány na nadcházející víkend? Můžete mi doporučit třeba nějaká místa v Londýně?:)

my favourite simple outfit - white shirt, ripped jeggins, ugg shoesmy favourite simple outfit - white shirt, ripped jeggins, ugg shoesmy favourite simple outfit - white shirt, ripped jeggins, ugg shoesmy favourite simple outfit - white shirt, ripped jeggins, ugg shoes

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *