It’s just me!

3K3A9651asos 3K3A9605  3K3A9656 3K3A9654 3K3A9596

Jak se Vám dnes líbí můj look? Myslím si, že tohle jsem přesně já, v pastelových barvách (a růžové především) se cítím strašně dobře. Široké asymetrické kalhoty v jemně růžové barvě jsem si koupila na Asosu. Top, zapomněn v útrobách mé skříně, jsem koupila před lety v Mangu. A pořád vypadá úžasně, rafinovaně ale velice jednoduše. A botky mám na sobě poprvé v životě, při tom ve skříni už jsou taky léta! Na tak vysoké podpatky jsou moc pohodlné..

Jinak jak jsem mluvila, že bych ráda spustila svůj youtube kanál, začala jsem si tak projíždět různé youtubery. A kromě těch mých velice oblíbených narážím i na spousty lidí kteří těží vlastně ze jména svých lepších vrstevníků – hejtují, pomlouvají.. Vůbec mě to neodradilo od mého nápadu ale i tak mi přijde, že tohle je fakt úsměvný, že ty lidi nechápu a že raděj nezůstanou u něčeho co je naplňuje nebo baví.. :D No nic, žij a nech žít, že? :) Máte i Vy nějaké své oblíbence na youtube? Já poslední dobou sjíždím Casey Neistat, Zoella, Steve Cook, Lindsay Albanese, Chloe Morello nebo JeffreeStar!

How do you like my today’s look? I think this is so me! I love pastel tones and pink tones especially. Wide asymetric trousers are from Asos. Top has been almost forgotten in the very bottom of my wardrobe but still does great job! I bought it in Mango. And shoes are Bata, czech brand which is really good for shoes – once you will have chance, check it out! Even over the high heels, they are pretty comfortable.

By the way, as I was talking about my own youtube channel. I love watching some of those people who do great job but apart from them, you can find online also lots of weird people who basically live by doing negative reviews of those better ones, spreading negative energy or really weird thoughts. I mean, it doesn’t change my mind at all but it is a bit sad and funny that some people don’t have anything better to do:)). Who is your favourite youtuber? Lately, I love people like Casey Neistat, Steve Cook, Lindsay Albanese, Chloe Morello or Jeffree Star!

Join the Conversation

1 Comment

  1. Great, girly outfit :)
    I am obsessed with youtubers btw, I watch them every day and lately I am so into vlogs and ”what I eat in a day” type of videos.. Love ThatsHeart, HRH, SamanthaMaria, Evelina,..
    If you feel like you want to do it, you should do it! I support the idea :)))
    xx
    http://putitallonme.com/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *