It's always the right time to live your dreams

it's always the right time to live your dreamsit's always the right time to live your dreamsit's always the right time to live your dreamsit's always the right time to live your dreamsit's always the right time to live your dreamsit's always the right time to live your dreams

Good morning and successful start of the last day of this week. Friday is here!!! I am so excited, today we fly to Prague, to say hello to my family, to Lukas and Jirka, Takis and Peta, Katka and Marek and Lubi. And, you know, another tons of people but those are the best ones!
Anyways, today I post my outfit with outstanding jacket by Zara – longer, in white color. I love this style, you can combine it in so many ways! I decided to go for pink shorts and plain white top by Mango. Photos were taken in our resort in Gili Trawangan. Beautiful place. The camera which we have is so detailistic! You can see every single hair (on my face, whaaat?!!) or mistake with my make up:D Well, I have still some way to go, but I am really enjoying doing the make up, taking those pictures:).
Are you going to have some good plans for weeekend as well? :) Don’t wait when your dreams will come true and go towards them, right now! :)

Krásné ráno všem a úspěšný start posledního dne v týdnu. Je tu pátek!!!! Jsem tak strašně natěšená, dnes letím do Prahy, pozdravit rodinu a Lukáše s Jirkou, Takise s Péťou, Kačku a Marka s Lubošem. A dalších milion lidí, ale tihle jsou ti nej!:)
Každopádně dnes se ještě ozývám s outfitem – z resortu na ostrově Gili Trawangan. Je to tu úžasné, strašně hezky se o nás starají:). Mám na sobě svůj velice oblíbený kousek ze Zary – delší sako s nádhernou fazonou, hodící se ke všemu, vážně, lze jej využít v tolika kombinacích! Já dnes zvolila ležérně růžové kraťasy z Primarku a jednoduchý top Mango.

A co vy, máte nějaké speciální plány na víkend?:) Určitě na nic nečekejte, sny se neplní sami, musíte jim jít naproti, a to můžete ještě dnes!!!

October 16, 2015

0 comments on “It’s always the right time to live your dreams”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.