Holiday hungry

french connection top, joseph trousers and zara bag. and holiday hungry!french connection top, joseph trousers and zara bag. and holiday hungry!french connection top, joseph trousers and zara bag. and holiday hungry!

Holiday hungry. Dnes jsem se vyjímečně probudila extra hladová. Taky je jídlo první věc, na kterou po ránu myslíte?:D
Já teda rozhodně. Na to, jak si užiju avokádový toast se špenátem a kafe.. Ale zpátky k věci – chci prázdniny! Ani nemyslím tak něco extra, spíš jen pár volných dnů, které můžu strávit jen s Daniilem a přáteli kolem. Takže jsem strašně šťastná za ten prodloužený víkend, který je před námi. V pátek letíme do Holandska za jeho rodinou, strašně se těším, je to moje moc oblíbené místo. A jeho mamka vaří tak strašně dobře, že už se mi teď sbíhají sliny.

Líbí se Vám culottes kalhoty? Já si je fakt zamilovala. Tyhle jsou Joseph, takový ten oblekový materiál, úžasný na omak. Kombinace s jednoduchým trikem zastrčeným dovnitř se mi strašně líbí a cejtím se strašně cool, tak trendy a uvolněně zároveň:). Kabelku mám ze Zary a top French connection.

Tak zas na.. slyšenou, viděnou?:))

PS: Příště o mém novém foťáku!

Holiday hungry. Definitely! You know, usually first thing I think about when I wake up is food. Like I will enjoy my avocado toast with cup of coffee.. Eh, do you have the same?:) Back to the holiday topic  – I really need some free day. Not that big holidays but just couple of days spent just with Daniil and people I like. That’s the reason why I am so excited to go to Netherlands this weekend, to visit Daniil’s family. I love that place! First of all, his parents are amazing. Then, his mum is amazing cook. And then, I just really enjoy time there:).

Do you like culottes? I think I love them. This pair of trousers is Joseph. The very good suiting fabric! Together with simple Asos top it creates kind of funky / trendy outfit, don’t you think? And sparkle top from French connection, plus Zara bag. I love that.

So I’ll see you / text you next time guys!

PS: And the next time will be about my very own camera, yay!!!!

March 24, 2016

0 comments on “Holiday hungry”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.