Hello weekend

Hello weekend outfitHello weekend outfitHello weekend outfitHello weekend outfit

Paradoxně tričko s nápisem ”hello weekend” jsem na sobě měla v Pondělí :).
Jsem nastydlá. Mám kašel že nemůžu dejchat a rýmu takovou, že netuším kde se tolik tekutin proboha bere!!
Kromě těchto smrtelných chorob řeším také světové problémy jako cukroví, co na sebe o víkendu, a jestli mi zbydou peníze na nový štětec na pudr. Také máte takovéhle problémy?:) Asi si říkáte, jak jsem pitomá, že řeším tohle. Ale ono to vlastně ani není stěžování, jen takové ty každodenní drobnosti, co Vás příjemně zaměstnávají, o kterých si máte s kamarádkou povídat u kafe. Nebo jimi provrtávat díru do hlavy svému drahému klukovi jako já:)

Ale zpět k mému hello weekend outiftu. Tričko jsem asi za pět liber pořídila v Primarku, zas. Miluji ten asymetrický střih! Kalhoty H&M jsou super skinny džíny a mám je strašně ráda, i přes tu vlastnost se za pár minut vytahat. Tenisky jsou Replay a nedoporučovala bych je, nejsou moc pohodlné. A svetr, můj milovaný kousek z Manga, takový ten převeliký vytahaný svetr, v barvě, která se hodí ke všemu!

A jaké jsou Vaše velké malé starosti? Já jen doufám, že jste všichni šťastní, že si nic moc neberete, že se neřešíte a užíváte života. A těšíte se z Vánoc, které jsou za dvěřmi, jupíííí!!!

Paradoxically, I wore a ”hello weekend” t-shirt on Monday :).
I got cold. I have cough so big I can’t breath and cold so bad that I can’t believe how much liquid is inside of me! Apart from my deathly diseases I am also trying to solve problems like Christmas recipes for sweets, outfits for weekend, etc. Do you also have similar problems?:) You might think I am stupid. But it is not complaining at all, it is just the everyday part of your day, when you have to deal with those small things about which you can talk to your friends, or, as I do, dig a hole into your boyfriend’s head:).

Back to my outfit! I bought this t-shirt in Primark, obviously. I love that asymmetrical cutting and the old fashion pinky color. Skinny jeans are from H&M and the shoes by Replay. Not highly recommended as it is not really comfortable. And the jumper, my lovely piece! I purchased in Mango, like three years ago and it is amazing. It is oversized the right way, it looks so nice with almost every color. And it is warm:)

And what about your big small problems?:) I just really hope, that all of you are happy, that you don’t take life way to serious and are enjoying that the right way, doing what you love:) And also, are exciting about upcoming Christmas, yay!!!!

Join the Conversation

1 Comment

  1. I'm incredibly pleased along with your composing expertise along with with all the structure on the blog site. Is that this a paid out style or do you modify it oneself? In any event continue the good top quality composing, it's unusual to view a fantastic website similar to this one particular today.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *