Every journey has a purpose

every_journey_has_a_purpose_2 every_journey_has_a_purpose_3 every_journey_has_a_purpose_5 every_journey_has_a_purpose_4 every_journey_has_a_purpose_1

Krásné ráno všem,
My jsme na cestě do centra, rozhodla jsem se poprvé koupit si Chanel parfém. Strašně mi ta vůně utkvěla v hlavě a já si řekla proč ne, stejně už jsem veškeré zásoby vypotřebovala. Jak to máte Vy, máte více parfémů nebo jen jeden?

Byl krásný den, navlékla jsem na sebe velký oversized svetr z River Islandu, džíny s dírami na kolenou jsou z Guess a boty asi nemusím zmiňovat – UGG. Je to strašně pohodlná obuv, taková na ty líné dny, když potřebujete jen někam vyběhnout anebo když jste doopravdy zimouřivý. Jako já.
Nicméně jsem si koupila i nádhernou rtěnku od YSL – je to ten pravý odstín červené, kterou jsem chtěla!!
Líbí se Vám?:)

Good morning to everybody,
I’m just on my way to the city, decided to buy the Chanel perfume. I really can’t get the amazing smell out of my head so I’ve decided just buy it:). I was run out of my collection anyway, so new perfume was clearly necessary. What about you, do you have more bottles of perfumes or just one which you use again and again?
I put on oversized jumper from River Island, jeans from Guess and I don’t have to mention these shoes – UGG. It is simply so comfortable and lazy shoe, the one you wear the days after parties, for casual shopping or if you are just lazy to choose anything else:).
I also bought the YSL lipstick, the right red color I was looking for! Do you like it?

February 08, 2016

0 comments on “Every journey has a purpose”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.