Eat, sleep, party and repeat

banana cakestill sorber me and daniilbreakfast breakfast

S mým super zdravým životním stylem, který už mám nastavený pár měsíců jsem absolutně přestala stíhat party tempo mých přátel kolem. :D Myslím to tak, že energie mám na rozdávání ale zapomněla jsem, jakou sílu má alkohol. Včera jsem měla teda trochu kocovinu, po té sobotní Daniilově oslavě.
Jakmile bolest hlavy odezněla a kluci se vyhrabali z postele, šli jsme na snídani. A o hodinu později na burger. Díkybohu dnes mám již jídelníček nastaven normálně:).

Na party jsem měla overal z Asosu ale dnes ho musím poslat zpět – jeho kvalita je bohužel velice chabá..
Jinak si myslím, že jsme udělali nový rekord a do našeho bytu se nasoukalo asi 70 lidí! Nebylo tu skoro k hnutí. Naše party jsou prostě nejlepší:)

Jinak se nemůžu zbavit nánosu lepidla na řasy. Chtěla jsem si v sobotu nalepit řasy umělé ale nedopadlo to:D Někdo nějaké tipy?:)

PS: Fotky jsou dnes slabé, vím. Asi po desáté hodině a asi po deseti panácích jsem usoudila, že bude focení lepší odložit na.. neurčito:) Tak sdílím momentky!:)

Together with my very healthy lifestyle which I’ve led last couple of months I also found one think – I really can’t keep up with my friends all the shots and glasses of wine! I mean, I have still lots of energy, etc but I kind of forgot how strong alcohol can be. So yesterday I was a bit hangover.

As soon as my headache disappeared and guys were ready to go, we went for breakfast. And an hour later for lunch. How busy food schedule:D Thank God everything is back to my normal way today.
I was wearing this sexy jumpusit from Asos that night. But unfortunately the quality is very poor so I have to returned:(
By the way I am happy to announce that we probably did record with our biggest house party – I guess something around 70 people were here. Crazy!

Also, do you have any tips how to get rid of eye lash glue? Obviously, my idea didn’t work on Saturday:P

PS: Poor pictures, I know! Something after 10pm and few shots I have decided that it will be better to do not risk it with my camera.

April 05, 2016

0 comments on “Eat, sleep, party and repeat”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.