Downtown

Wall street christmas treeWall street bull horns and balls New york 911 memorial New york new twin tower 911 memorial waterfall new york 911 Memorial New york names

Dobré ráno všem! Tedy, dobré odpoledne pro ty, kdo nejsou ve státech:)
New York je úžasný. Nejraději bych tu zůstala! Nevím, jak to vysvětlit, ten pocit, když se prostě procházíte kolem, všechno je tak strašně vysoké, mrakodrapy, žluté taxíky, pizza za dollar, ty davy lidí, to, že v obchodech mají úplně jiné sladkosti a věci prostě:) Pro někoho blbosti, pro mě jsou tyhle maličkosti strašně moc. To město má tak strašně moc energie.. A to jídlo! Každý den tu mám celozrný bagel s tunou čerstvého sýra nebo burákového másla. Nepřejím se toho.

Včera jsme byli navštívit Downtown, finanční část ostrova řekla bych. Najdete tam Wall street (i sochu slavného býka před budovou), dále budovu světového obchodního centra. Toho nového. Po dvojčatech tam v zemi zejí dvě ohromné díry proměněné do památníku. Jsou to vlastně čtvercové prohlubně, kam z každé stěny stékají uměle vytvořené vodopády. Je to neskutečné a strašně smutné. Jsou tam vypsaná všechna ta jména obětí, obchod se suvenýry připomínající události 11. Září. Zároveň se Vám na stěnách přehrávají videa z toho dne, výpovědi svědků. Až Vás z toho mrazí.

Zpátky na veselejší notu, počasí nám přeje a tak jsme celé dny venku a nasáváme atmosféru!:)
Zítra postnu více, trochu toho jídla, trochu ze slavné Madison Square Garden.
Zítra je Štědrý večer!!! Doufám, že všichni máte to štěstí a můžete jej strávit s někým, koho máte rádi, s rodinou a nejbližšími:)

Good morning! I mean, good afternoon for you who are not in US:)
New York is amazing. I want to stay forever! I just don’t know how to explain the feeling when you walk around. Everything is so tall, so massive. The skyscrapers, yellow taxis, one dollar pizza, the amount of people on Times Square. The different sweets in shops and the amazing offers of clothes and beauty products:D. New York has got simply so much energy.

Yesterday we were in Downtown. I would say Downtown is a financial part of the island. You can find here Wall street and the famous bull sculpture. Also you can see here the new building of WTC. There is a memorial after 9/11. And it is really impressive. You can read there names of victims written on the walls of two monuments reminding us where the old buildings stayed. It is so sad. But good to remember, to do not forget what happened.

Back to something happier. Weather here is really amazing so we walk all day long around!
Tomorrow I’ll show you some more moments from our food journeys. Also something from Madison Square gardens.
Tomorrow it is going to be Christmas Eve! I hope you are lucky to spend that time with somebody you love, with your family or friends:)

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *