Don’t be shy. Shine!

don't be shy. shine! don't be shy. shine! don't be shy. shine! don't be shy. shine! don't be shy. shine!

 

Apparently I couldn’t help myself and did some shopping even on Bali. If you know shopping online stores like Romwe or Choies, you weren’t be surprised as here you can find their entire sortiment! And the prices, I would say, are pretty similar to the quality – but I mean, it is just seasonal trend, right?:)  Right here you can see my new playsuit, in outstanding blue color. I combined it with boheme style earrings (which, to be honest, I purchased on eBay for a pound.. but they look amazing!) and also with my purse from Netherlands.

What do you think, do you like my outfit in blue lines? :-)

PS: I can highly recommend shopping in Denpasar. Really comercial part of Bali, one of those more expensive ones. But amazing for shopping, the fashion there looks so nice, tiny bit different from Europe!

Já si prostě nemohla pomoct a i na Bali jsem se vydala na pořádné nákupy. Oblečení tam je strašně levné! Pokud nakupujete na serverech jako romwe.com nebo choies.com, pokud někdy budete na Bali, uvidíte zde celý jejich sortiment. A za nejvíc nejlevnější ceny, s prodejci na ulicích se dá ukrutně smlouvat. Kvalita úměrná ceně ale kdo by na to koukal, je to paráda na léto!:-) Zde jsem na sobě měla modrý overal na zavazování vpředu, dohromady s bohémsky vyhlížejícími náušnicemi (ebay, 40kč prosím) a malou kabelkou z Holandska. Jak víte, meka nakupování.

Nicméně.. líbí se Vám outfit vyvedený v modrých tónech?:-))

Join the Conversation

2 Comments

  1. Hi Lucy, first let me tell you that I really like your blog! Plus, that blue combi suits you perfectly! It is also nice to combine it with a blue eyeliner. I always try to wear this sort of combination, but it gets tricky to find a reliable color eyeliner as they all tend to leak somehow… xx

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *