Devil’s tears

devil's tears and my dress by nellydevil's tears and my dress by nellydevil's tears and my dress by nellydevil's tears and my dress by nelly

Devil’s tears are incredible place to go. Placed on Nusa Lembongan island close to the big sharp cliffs, the waves which are breaking into it are massive! I wore black dress by Nelly which I totally love! You have to visit their website, they have lots of things – amazing shoes, lovely tops and everything else. I already had the dress for my birthday party but we really didn’t want to take a risk and use the camera around all of the champagne bottles and cake:)

Devil’s tears je jedno úžasné místo na ostrově Nusa Lembongan. Jedná se o vysoký útes, do kterého naráží neskutečnou silou obrovské vlny a vzniká tak úžasná podívaná – voda rozbíjející se o skály “vyskočí” až do výšky tří, čtyř metrů. Využila jsem toho pozadí a vzala si na sebe krásné elegantní šaty ze stránek Nelly – určitě stojí za to navštívit jejich internetový obchod! Šaty už jsem na sobě měla na mojí narozeninové oslavě ale nehodlala jsem riskovat použití našeho drahého foťáku, když se všude motala ta spousta lahví se šampaňským a dortem.. :)

Join the Conversation

2 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *