Denim on Friday

Denim cigarette trousers Guess, denim jacket Pull&Bear, White shirt Joseph, High platforms shoes Kurt GeigerDenim cigarette trousers Guess, denim jacket Pull&Bear, White shirt Joseph, High platforms shoes Kurt GeigerDenim cigarette trousers Guess, denim jacket Pull&Bear, White shirt Joseph, High platforms shoes Kurt GeigerKurt Geiger - High platform run wild shoesTaky se Vám občas něco tak nechce? Dnes je venku tak sychravo, trochu deštivo a šedo. Nechtělo se mi malovat se, obléknout se a už vůbec ne jít ven a fotit outfit. Ono je ale nejlepší se vždy z minuty na minutu vykašlat na tu lenost, odhodlat se a prostě ty povinnosti udělat, neodkládat!

Odhodlání mi dodal hlavně můj denimový outfit, který se mi fakt moc líbí. Košile je Joseph, denim bundička Pull&Bear, kalhoty Guess. Boty, boty jsou můj úlovek z obchodu Kurt Geiger a miluju je! Ty vysoké platformy dohromady s jemně růžovou barvou jsou boží. Košile se šíleně mačká, tak se omlouvám jestli to moc nevypadá. Ale zastrčená do cigaretových džín vypadala prostě úžasně:).

Přeji Vám pěkný pátek a skvělý víkend!

Are you also sometimes so lazy? Today the weather is horrible. So rainy, grey, moody. I didn’t want to do my make up, I didn’t want to choose my outfit, or not even go outside and make pictures. But every time the best option is just stop moaning and do it:P.

What woke me up was also my denim outfit for today. I really like the combination of two different denim colors and simple shirt put inside in the pair of cigarette trousers. The jacket is Pull&Bear, shirt from Joseph, denim trousers from Guess and my new, lovely shoes from Kurt Geiger! The high platforms together with pink looks fantastic. The shirt was so creasy though.

Have a good day and amazing weekend!!

February 12, 2016

0 comments on “Denim on Friday”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.