Colorful

my very summery outfit - pink shorts by primark, top from oxxo!my very summery outfit - pink shorts by primark, top from oxxo!my very summery outfit - pink shorts by primark, top from oxxo!my very summery outfit - pink shorts by primark, top from oxxo!my very summery outfit - pink shorts by primark, top from oxxo!my very summery outfit - pink shorts by primark, top from oxxo!my very summery outfit - pink shorts by primark, top from oxxo!

Good morning to all of us! :)
Seems like the summer in London is over. Ehm, I mean the weather is still warm. Like humid. Like clouded. So it is not the summer which you want, right. :) But on weekend the sun was shinning, so I took out these amazing colors, floral print on my top from Oxxo and brightly pink shorts by Primark. The combination is so lovely and summery! I love this outfit! I am so jelaous for  you in Czech republic, because my sister told me the weather there is amazing! Ahh. :) But I will go to Bali next week so it kind of makes me feel better. :D How was your weekend guys??:)

Přeji krásné ráno nám všem! :-)
Vypadá to, že léto v Londýně je za námi.. Ono teda léto pořád ještě. Takové to vlhké. Takové to, kdy pořád prší. Takže to není přesně ten typ léta, co chceme, že. :-) Nicméně o víkendu jsme těch pár slunečních paprsků ještě stihly a nafotily tak nádherný outfit – kombinace růžových šortek z Primarku a květovaného topu Oxxo působí neskutečně svěže, co myslíte? Tento outfit jsem si doopravdy zamilovala. Jak závidím všem těm v Česku, mluvila jsem se ségrou, která říkala, jaké tam máte tropy. Ale při představě, že za týden touto dobou se budu válet na Bali, jsem trochu klidnější. :-)
Jaký jste měli víkend Vy?

August 26, 2015

0 comments on “Colorful”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.