Anniversary celebration in Dishoom

me and daniil flowers from daniil indian food indian food calamary flowers

Dnes jsou to dva roky, které jsme strávili dohromady s Daniilem.
Asi se tu nebudu rozepisovat jak je všechno úžasný, růžový, nejvíc nejlepší. Protože to tak jasně že je! Jen jsem chtěla říct, jak strašně jsem vděčná za někoho jako je ON. Kdo mě dokáže učinit tak šťastnou, kdo sdílí ty stejné zájmy a vášně, někdo kdo mě umí tak neskutčně rozesmát. Daniil mě strašně inspiruje a podporuje i v těch nejšílenějších nápadech, které občas mám. Doufám, že i já pro Tebe jsem tím co Ty pro mě baby! Tak pojďme mít další úžasný rok a vydat se vstříc těm dobrodružstvím, co nás v létě čekají! :D

Včera jsme to byli oslavit v restauraci Dishoom, v Carnaby street. Určitě doporučuji všem, kteří milujjí indické jídlo!

Today it is two years anniversary of our relationship with Daniil.
I’m not gonna tell you here how amazing and lovely everything is because, it obviously is! I just wanted to say how grateful I am for person like this. Somebody who cares about me so much, who shares the same interests and passions, who can make me laugh and super happy. Daniil inspires me, support me even in the craziest ideas and is always so patient. I just hope by doing my best I am paying you back the same awesome way! Let’s have another amazing year baby! I love you:)

By the way, we went to the Dishoom in Carnaby street yesterday. I can highly recommend to people who love indian food! Also, Daniil surprised me by picking me up from work in suit and big beautiful flowers!

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *