All white

My fav top from Netherlands, Enschede and shorts from  Zara. This summer mix white with white girls!!My fav top from Netherlands, Enschede and shorts from  Zara. This summer mix white with white girls!!My fav top from Netherlands, Enschede and shorts from  Zara. This summer mix white with white girls!!My fav top from Netherlands, Enschede and shorts from  Zara. This summer mix white with white girls!!  Detail on my Zara shorts and small gold collection - Paco Rabanne Lady Million perfume, River Island bracelet, Victoria's secret bracelet, Storm watches

Thursday afternoon. I am at home, after work, after my cardio, laying in a bed and doing nothing actually. Ehm, actually I do shopping online, on my favs website like Asos, Choies, Romwe or classy Amazon, haha. I was just wondering, from where you guys get money for your clothes? Or make-up stuffs? I am just curious:)
Sometimes I also feel a bit guilty that I’m buying so many clothes because I basically don’t need it right. I just want it. And have to have it, as I am fashion blogger:P. It is just so tempting!!
Anyways, there is an outfit from Saturday when we went out for party. All white combination is so cool, love this fashion trend! I wear shorts from Zara and top which I bought in Enschede, Netherlands. You can combine this shorts with shirt or plain T-shirt as well, I went for this combination as a party outfit:) The top is so cool! I love this style, you should have something like crop top or so in your wardrobe as well, haha!:) Do you like it?:)

Jewellery: Storm watch, perfume Paco Rabanne, bracelet River Island and Victoria’s seret

Čtvrteční odpoledne, volno po práci, oddych po kardiu. Trávím čas na netu a objíždím internetové obchody. Sakra, proč tolik utrácím za to oblečení a kosmetiku? Prostě si nemůžu pomoct! Jako výmluva mi slouží alespoň to, že se snažím o úspěšný blog o módě, k čemuž potřebuji stále nové a nové outfity!:)) Každopádně by mě zajímalo, jak často nakupujete Vy? A kde čerpáte peníze?:)
Každopádně s Vámi dnes sdílím sobotní outfit z party. Letos tahám pořád bílou s bílou dohromady, je to velice elegantní, jednoduchá kombinace. Rozbít ji ale můžete nějakou pestrou barvou nebo jako v mém případě, zlatými doplňky. Top mám z Holandska, z jednoho malého obchůdku v Enschede. Říkám to pořád, nákupy v Holandsku jsou úžasné!! Kraťásky jsou ze Zary a miluji ten asymetrický střih, který mají. Líbí outfit, nelíbí?:)

Šperky: Storm watch, perfume Paco Rabanne, bracelet River Island and Victoria’s seret

 

 

June 18, 2015

0 comments on “All white”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.