ain't no easy way - levis denim shorts asos crop top333 4444 ain't no easy way - levis denim shorts asos crop top ain't no easy way - levis denim shorts asos crop top

Yesterday I found, how easy I can find an apologize for everything. I was sitting in the living room, drinking my second glass of wine (and that’s my maximum) and searching on internet that black pudding (the cheat meal I was eating) is actually super food. Then I heard from Daniil that even body builders drink wine and it is actually ok, too.
Today, I feel a bit heavier and my muscles hurt from the wine. The result? It is very simple to find an apologize for everything and the reason why “something is positive”. Especiall if you have by your hand Google. I just wanted to say that I am definitely done with this procrastination and excuses. Especially (in my case) with food. Because if it was easy, everybody would be doing that. So if somebody is sometimes putting you down, think about that the person is simply jelaous and cannot do / cannot give up things you can. So I am eating my porridge now, drinking pre-workout and getting ready for gym, to feel a bit better!
Obviously, we did the pictures before dinner so you can’t see my after food tummy :D I felt in love with these denim shorts by Levis. I love the fabric, the destroyed look and open buttons in front! So cool. I add just simple white crop top from Asos. It was very random shoot!

Včera jsem se přistihla, jak jednoduše si dokážu na všechno najít výmluvu. Seděla jsem v obýváku, popíjela mou druhou sklenku vína (a to je moje maximum) a hledala na internetu, že black pudding (to jídlo, co jsem jedla), je vlastně super potravina a je to vlastně dobrý. Pak jsem od Daniila slyšela, že i body buildeři pijí víno a že to je vlastně taky v pohodě.
Dnes ráno je mi trochu těžko a po víně mě akorát bolí každý sval na mém těle. Výsledek? Je strašně jednoduché si najít pro všechno omluvu a důvod “proč ano”. Obzvláště pokud máte po ruce Google. Jen jsem Vám chtěla říct, že s těmihle výmluvami definitivně končím. Hlavně (u mě) co se jídla týče. Ono kdyby to bylo jednoduché, to sebezapření, dělal by to každý. A tak proto, pokud Vás někdo někdy srážel k zemi, myslete jen na to, že hodně lidí prostě závidí, že Vy něco můžete dokázat a oni na to nemají tu sílu. Takže jsem si dala mojí kaši a jdu si dát do posilovny intervalový trénink, ať se cítím méně vinna:)
Outfit je focen ještě před vydatnou večeří, takže nejde vidět bříško :D. Zamilovala jsem se do těch denimových šortek z Levisu, tahám je pořád – tak jsou pohodlné! Velice se mi na nich líbí hlavně ten denim samotný a otevřené řešení zapínání. Crop top je z Asosu.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *