The present

A Plan outfitA Plan outfitA Plan outfitA Plan outfit
Krásné ráno všem!
Akorát jsem koupila narozeninový dárek pro Daniila. Je to strašná pecka a strašně se těším až to uvidí, akorát mi asi bude dělat problém to udržet v tajnosti celý další měsíc! Strašně lehce se totiž vždycky prozradím. Jak to máte Vy s dárky? Je to pro Vás radost či spíše utrpení vybírat?:)

Nicméně dnešní outfit. Strašně jsem si oblíbila tyto kalhoty z Gapu, působí velice casual dojmem ale stále se dají zkombinovat i do pracovnějšího outfitu. Doplnila jsem je v pastelových tónech – růžový svetr a bundička, obojí H&M. Bílý top jsem si koupila v New Yorku, značka New Look. Ten materiál je úžasný, nádherně splývavý, se zajímavým řešením na zádech. Bylo to vážně velké odhodlání, svléknout bundičku a fotit ten top ve třech stupních:)).

Post akorát dopisuji na klíně a upíjím při tom kafe, musím běžet do práce. Venku je tak nádherně, že se mi tam nechce.
Tak se mějte  a dejte vědět jak se Vám líbí outfit!

Good morning to everybody!
I just bought a birthday present for Daniil. And it is really something! I am really excited for him to see that. The only problem is, I am such a bad secret keeper so hopefully it will stay secret until the end of the March:P What about you? Do you like choosing presents for your friends, partners or is it more like a torture?:))

Back to the outfit. I really like my new Gap trousers. Seems to be really casual piece but you can still combine it with some good shoes and take it to the work. I wear it with jersey and jacket, both H&M. The white top is from New Look, I bought it in New York. And it was such a challenge to take of my jacket and take a picture of the top, in 3 degrees! I want summer!!

Ok, I’m bit in a rush, finishing post on my lap with coffee in second hand, getting ready to work. Such a beautiful day out there! Enjoy the sun everybody!:)

February 25, 2016

0 comments on “The present”

    Leave a reply

    Your email address will not be published.