A girl and her bed on Sundays are an endless love affair

sunday in bed sunday in bed

Dneska ten název článku vážně sedí. Skoro celý den jsem strávila v posteli odkud řídím svět. (Ok, odkud koukám na seriály a kde jím.)
Musím Vám říct, že mi strašně chyběly mejdany! Včera jsme vzali útokem klub Libertine v Mayfair. Vyrazili jsme společně s Daniilovými kamarády a strašně si to užili. Vzhledem k tomu, že nepiju, dala jsem si pár Red Bullů bez cukru a extra kofein v tabletce. Příště se budu více kontrolovat s tou dávkou kofeinu. Na mé holčičí tělo to mělo takový účinek, že ještě hodinu po té, co jsme dorazili domů, jsem běhala kolem, uklízela a vařila. Usnula jsem kolem páté ráno a probudila se neskutečně unavená.
Takže party outfit ukážu jindy. Dnes jsem zahrabala v archivu a našla pár jiných obrázků mého neméně oblíbeného outfitu. Zkombinovala jsem bílé džíny z H&M a top z Asosu. K tomu ty delší vlnité vlasy a zlaté doplňky hotovo. Bože, vůbec mi ty dlouhé vlasy nechybí!
Co Vy? Taky máte rádi párty, nebo spíš jen posedět někde s pár přáteli?

This quote is so true. I have to tell you, I was missing parties so much!
Yesterday we hit the club with Daniil, his friend Cris and Johan. Such an amazing night! We had so much fun. I will show you outfit of that night later for sure. But today, today I have simply no energy and almost all day is spent in the bed. I am so tired. I don’t drink alcohol so yesterday I had lots of sugar free Red Bull and a pill with caffeine. Well, not that great combo for my small body. I couldn’t sleep until 5am (came from club at 4am). Well, at least I did washing, cleaned kitchen, our room… :D
What about you and parties? Do you like clubs or do you prefer some pubs just with few friends? If you know any good clubs in London, please let me know!

Today outfit is one which I found during sorting out my pictures. It is quite ”old” but still so pretty! I don’t miss my long hair though. The trousers are H&M and top is from Asos.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *